Category : Shëndeti

Shëndeti / Shëndeti - 4 hours ago

Verë, të hidratuar dhe në formë

Aleati kryesor në këto ditë të nxehta është gjithmonë uji, por mund të kënaqemi dhe me diçka tjetër po kaluar tek pijet e gazuara, që shpesh kanë shumë sheqer dhe nuk e shuajnë etjen.

Shëndeti / Shëndeti - 4 hours ago

Shtëpizat më të bukura të pushimeve (Foto)

E ku ka më bukur se të kesh një shtëpizën tënde në dispozicion. Shumë resorte në botë kanë nisur të ofrojnë llozha të tilla për turistët. Më poshtë është një përmbledhje e shtëpizave më të bukura të pushimeve në botë. /Lajmi.net/

Shëndeti / Shëndeti - 4 hours ago

10 superfuqitë që i kanë vetëm foshnjat (Foto)

Ne jemi të sigurtë së këto krijesa të vogla janë krijesa fantastike. Këtu janë disa fakte që e konfirmojnë këtë. 10. Bebet nuk qajnë “Çfarë do të thotë?”, Ju do të thoni. “Kjo është e vetmja gjë që ata bëjnë.” Por kjo nuk ësht...

Shëndeti / Shëndeti - 4 hours ago

Shenjat se marrëdhënia juaj nuk është e konsoliduar

Ja cilat janë ato: Marrëdhënia me prindërit Pjekuria fitohet kryesisht përmes pavarësisë emocionale nga prindërit. Nëse prindërit e partnerit tuaj janë të pranishëm në jetën e përditshme të fëmijës, në zgjedhjet dhe kërkesat për ndihmë, atëherë çifti...

Shëndeti / Shëndeti - 5 hours ago

5 trajtimet natyrale që parandalojnë gazrat

Në atë moment personit që i ndodh kjo, dëshiron thjeshtë të zhduket. Por aroma e keqe që lënë pas gazrat është shumë e vështirë të fshihet. Shkaqet e lirimit të gazrave janë të ndryshme dhe varet nga ushqimi që hani. Fasulet, lulelakrat janë ndër ush...

Shëndeti / Shëndeti - 6 hours ago

Shkencëtarët arrijnë të krijojnë zemrën e njeriut

Studiuesit kanë thënë që ky zbulim do të revolucionarizojë testimin e ilaçeve, duke mundësuar që ato të testohet në zemra artificiale, si dhe mund të çojë në krijimin e një metode të re për të gjeneruar qeliza të muskujve të zemrës në mënyrë artifici...

Shëndeti / Shëndeti - 6 hours ago

Meshkuj mësoni sa gjatë do jetoni

Megjithatë, shkencëtarët zbulojnë disa shenja krejtësisht tjera të cilat na tregojnë se sa do të jetojmë. Shikoni shenjat interesante sipas së cilave, pohojnë shkencëtarët, mund të shihni se si qëndroni në shkallën e jetëgjatësisë: 1. Gjatësia e gish...

Shëndeti / Shëndeti - 7 hours ago

Si të veproni ndaj dashurisë së humbur?

Nëse jeni në procesin e shërimit të zemrës së thyer, përgatituni për betejë të gjatë midis pjesës instinkte dhe logjike të trurit. Thjesht, duhet patjetër të gjeni forcë dhe në mënyrën më të kuptueshme të hiqni dorë nga personi i dashur dhe nga ndje...

Shëndeti / Shëndeti - 8 hours ago

Bëj seks me shefin 3 herë në ditë, por ai…

Shefi im dhe unë bëjmë seks në mëngjes, pastaj në drekë dhe edhe një herë para se të shkoj në shtëpi. Por, ai po zhvendoset për në Spanjë, për të hapur një lokal dhe unë do ta humb punën dhe do ta përfundoj aferën me të. Jam e shkatërruar. Ai është 3...