Category : Kosova

Lajme / Kosova - 4 hours ago

Haliti: Kosova nuk do të pranohet në INTERPOL (Video)

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, tha se sa i përket çështjeve të anëtarësimit të Kosovës në organizata ndërkombëtare, si UNESCO e INTERPOL, po bëhet shumë zhurmë për to dhe më pastaj nuk po ndodhë asgjë. Në “Debat Plus” në...

Lajme / Kosova - 5 hours ago

Haliti: Vetëvendosje ka manipuluar votuesit e rinj (Video)

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, tha se nëse një parti do të bënte një skenar të tillë në Kuvend, ashtu siç ka bërë Vetëvendosje, nuk do të fitonte as 2 % të votave. Më tutje në “Debat Plus” në RTV Dukagjini Haliti, tha se...

Lajme / Kosova - 6 hours ago

DEBAT D PLUS: Rruga e PDK-së (LIVE)

Në emisionin “Debat D-Plus” të RTV Dukagjinit, vazhdojnë të trajtohen tema nga aktualiteti politik, kurse në emisionin e sotëm po diskutohet “Rruga e PDK-së”. Me të ftuarit e tij në studion e RTV Dukagjini, drejtuesi i emisionit “Debat D-Plus”, Ermal...

Lajme / Kosova - 6 hours ago

DEBAT D PLUS: Rruga e PDK-së (Video)

Në emisionin “Debat D-Plus” të RTV Dukagjinit, vazhdojnë të trajtohen tema nga aktualiteti politik, kurse në emisionin e sotëm po diskutohet “Rruga e PDK-së”. Me të ftuarit e tij në studion e RTV Dukagjini, drejtuesi i emisionit “Debat D-Plus”, Ermal...

Lajme / Kosova - 6 hours ago

Haradinaj lutet për shërimin e senatorit McCain

I nominuari për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, u është bashkangjitur lutjeve për shërimin sa më të shpejtë të senatorit amerikan, John McCain. “I bashkohem lutjeve për shërim sa më të shpejtë të senatorit amerikan John McCain, dhe...

Lajme / Kosova - 6 hours ago

Vetëvendosje: NUK KA MË PRONTO!

Pas humbjes së thellë në zgjedhjet e 11 qershorit, PDK nuk ka te ndalur me shpifje dhe akuza të pabaza ndaj Lëvizjes VETËVENDOSJE!. Ata vazhduan edhe sot, me strategjinë e njëjtë të tyre të nëntokës, të akuzojnë e të etiketojnë njerëz, me qëllim që t...

Lajme / Kosova - 7 hours ago

Nëse PAN i ka 61 deputetë, LDK shkon në opozitë

I nominuari i koalicionit LAA për kryeministër, Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës edhe njëherë e ka bërë të qartë se nuk do të futen në koalicion ku është PDK-ja. “Ne jemi 29 deputetë që nuk do të lëvizim. Edhe në VV thonë kështu dhe shu...

Lajme / Kosova - 8 hours ago

Osmani: LDK u vonua të më kandidoj për Prishtinën (Video)

Deputetja më e votuar në vend, Vjosa Osmani, ka thënë se tashmë është vonë, që ajo të propozohet nga LDK-ja si kandidate për kryetare të Prishtinës. Edhe pse shihet në opinion si e vetmja që mund t’i dal ballë Shpend Ahmetit, Osmani tha se kjo çështj...

Lajme / Kosova - 8 hours ago

Lirak Çelaj fton Shpend Ahmetin në debat publik

Kryetari i degës se PDK-së në Prishtinë, Lirak Çelaj jo rrallë herë drejton kritika të ashpra ndaj kryetarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti. Ndonëse Çelaj i ka bërë thirrje publike në mënyra të ndryshme që të ballafaqohen në debat publik, Ah...