Angli – Sllovaki, formacionet zyrtare

15

Të dy kombëtaret evropiane kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare.

Anglia është nikoqire e Sllovakisë në ndeshjen e tetë të Grupit F e vlefshme për kualifikimet e botërorit Rusia 2018.

Reklama

Kombëtarja angleze dëshiron të shfrytëzoj terrenin vendas dhe të shënoj edhe fitoren e radhës për të siguruar kualifikimin direkt nga pozita e parë.

Ndryshe, ndeshja fillon nga ora 20:45, ndërsa ndeshja e parë mes tyre ka përfunduar me fitoren e Tre Luanëve me rezultat 1-0. /Telegrafi/

Angli: Hart; Walker, Cahill, Jones, Bertrand; Dier, Henderson; Oxlade-Chamberlain, Dele, Rashford; Kane.

Sllovaki: Dubravka; Pekarik, Skrtel, Durica, Hubocan; Lobotka, Skriniar; Weiss, Hamsík, Mak; Nemec.